ГРОМАДСЬКІ РАДИ ЧЕРКАЩИНИ ОБ`ЄДНУЮТЬСЯ

Учасників круглого столу, що відбувся 28 березня 2012 р., привітала начальник Управління з питань регіональної політики облдержадміністрації Галина Гаврилюк та експерт Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні Сергій Решетов, який ознайомив присутніх з діяльністю Фонду.

Голова обласної громадської ради при облдержадміністрації, голова обласної громадської організації «Паритет» Сергій Гончар розповів присутнім про роботу обласної громадської ради, про перші досягнення та труднощі.

Делегати Форуму Громадянської Асамблеї України від Черкаської області: заступник директора Черкаського жіночого центру Людмила Костенко, член Всеукраїнської організації ветеранів Олексій Процідило, голова обласної громадської організації «Опора» Микола Макуха та директор обласної громадської організації «Ресурсний центр АНГО» Анатолій Рекун розповіли про Форум ГАУ, що відбувся 22 березня 2012 року в м. Київ. Зокрема, делегати ознайомили учасників круглого столу з основними питаннями, що обговорювалися на Форумі: конституційна реформа в Україні, вибори народних депутатів України у 2012 р.; дотримання прав та свобод людини та розвиток громадянського суспільства. Була і радісна новина – Верховна Рада України, біля стін якої розпочали свою діяльність делегати Форуму, 22 березня 2012 р. прийняла прогресивний закон «Про громадські об`єднання». Новий закон також встановлює, що реєстрація громадських організацій буде безкоштовною. Громадські організації відстояли можливість здійснювати підприємницьку діяльність. Тепер всі кошти від такої діяльності, за законом, вони мають спрямовувати на свою статутну діяльність. Таким чином, Україна наблизилася до європейських норм функціонування недержавних організацій. Якщо раніше громадські організації діяли лише на території, де вони були зареєстровані, то з новим законом, їхня діяльність може поширюватися на всю країну. Однак, слід пам`ятати, що в дію закон вступає лише з 2013 р.

Під час обговорення, що відбулося за круглим столом, в колі зору були два основні питання: «Як покращити діяльність громадських рад при райдержадміністраціях» та «Як підвищити рівень самоорганізації населення».

Учасники дійшли висновку, що для налагодження суспільного діалогу між владою та громадськістю існує необхідність в прийнятті обласною владою програми розвитку демократії та громадянського суспільства. Проект цієї програми поданий обласною громадською радою на розгляд Черкаської обласної ради, але процес її прийняття, на жаль, загальмувався.
Учасники дійшли згоди, що є потреба в створенні обласної координаційної ради громадських рад, яка допомагала б координувати діяльність районних громадських рад, забезпечувала обмін досвідом та організовувала спільні заходи районних громадських рад. Така координаційна рада була створена. До складу координаційної ради були обрані: голова Чигиринської районної громадської ради, голова районної організації «Союз Чорнобиль» Віктор Мілай, голова Канівської районної ради, директор Фонду розвитку «Шевченків край» Яків Прогнімак та координатор ініціативної групи зі створення громадської ради при Черкаській міській раді, голова ОСН «Калиновий» Сергій Хомутов.

Захід проходив за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні (ukraine.usembassy.gov) та проводився Ресурсним центром АНГО (ango.org.ua.ua) у рамках проекту "Школа для громадських рад". Також за цим проектом було видано та розповсюджено посібник «Поради для громадської ради», проведено 9 семінарів-тренінгів для членів громадських рад в райцентрах області та тренінг для тренерів з розвитку громад.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *