Оголошено конкурс на проекти за підтримки МХП

МХП роздав сільським мешканцям Черкащини гранти на власну справу

7 вересня у Черкасах підбили підсумки конкурсу міні-грантів для сільського населення «Село: кроки до розвитку». 10 переможців конкурсу отримали від компанії «Миронівський хлібопродукт» сертифікати на фінансування свого бізнес-проекту в розмірі 40 000 гривень.

У Канівському районі фінансову допомогу на розвиток своєї справи отримав Микола Олійник із села Межиріч. Він вирішив займатися вирощуванням і реалізацією ягід та саджанців малини. Відповідно до умов конкурсу, всі проекти повинні мати вплив на вирішення актуальних проблем сільської місцевості та соціальну значимість. Тож аби користь від гранту отримали й односельці Миколи Олійника, він проведе 50 годин навчань для 15 осіб, створить сайт для просування  продукції, підготує учня та безкоштовно передасть йому 100 саджанців.

– Хоча ринок малини досить насичений, якщо грамотно вести свою справу, цей бізнес дасть добрий прибуток. Грант від МХП мені став як знахідка, бо з допомогою цих коштів зможу тепер забезпечити полив своїх саджанців. Планую отримувати 8 тон малини з гектара, а без капельного зрошення це зробити неможливо. Вдячний ПАТ “Миронівський хлібопродукт” та координатору конкурсу – центру АНГО за підтримку, – поділився Микола Олійник.

Крім того, компанія МХП підтримала відразу чотири проекти щодо розвитку зеленого туризму у регіоні, три з них – у Чигиринському районі. Так, проект створення веломаршруту територією Холодного Яру об’єднує відразу три села Чигиринського району: Чубівку, Головківку та Буду. Конкурсанти зобов’язались залучити до свого кооперативу ще трьох осіб та розчистити в Холодному Яру два джерела.

А в селі Руська Поляна Черкаського району завдяки наданим грантам будуть запроваджувати систему сортування твердих побутових відходів. В інших населених пунктах буде створено колективну майстерню з ремонту та пошиття одягу, популяризуватиметься вирощування свиней, бройлерів, розвиватиметься гончарство.  У розважальному комплексі «Зерноленд» с. Івківці Чигринського району завдяки гранту від МХП збудують хлібопекарню та найближчим часом відремонтують унікальний млин 1906 року.

Категорії

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *